#1 03-04-13 17:50:24

 Pablo

Klawiszomaniak / Administrator

Zarejestrowany: 06-01-13
Posty: 123
Punktów :   
Ulubiony gatunek muzyczny: Eurodance
WWW

Charakterystyka gatunku

ITALO DISCOMuzyka ta powstała w 1983 roku we Włoszech. Największa popularność przypada na lata 80 XX w. Głównym instrumentem był syntetyzator (Yamaha, Korg, Roland). Dokładnie nazwa ta powstała dla celów marketingowych, normalnie na co dzień mylony z gatunkiem disco polo tylko w innej wersji językowej Muzyka italo disco wywodzi się z głównie z muzyki disco, funk i euro disco i w swojej melodii przeważnie zawiera teksty mówiące o życiu oraz troskach z nim związanych, niejednokrotnie dając życiowe rady i wskazówki. Oczywiście budowa piosenki jest taka sama jak każda (jeżeli mówimy o gatunkach podobnych), czyli zwrotki i refren i melodia syntezatora lub automatów perkusyjnych. Oto kilka najbardziej znanych autorów tego gatunku :
Savage, Ken Laszlo, P.Lion, Albert One, Radiorama, Valerie Dore, Sabrina, Scotch, Baltimora, Righeira, Ryan Paris, Spagna, Miko Mission, Mike Mareen, Silver Pozzoli, La Bionda, Gazebo, Eddy Huntington, Den Harrow.

Pod koniec dekady lat 80. popularność tego nurtu zaczęła drastycznie maleć, aż w końcu w połowie lat 90. całkowicie zniknął z rynku.

Polskie próby Italodisco


Na początku lat 90. Krzysztof Krawczyk próbując powrócić na estradę tworzył w nurcie italo disco, głownie remixy swoich starszych przebojów z lat 70. i 80., a także nagrał kilka innych utworów.
Z italo disco wywodzi się podgatunek tej muzyki: eurobeat. Muzyka italo disco często zaliczana jest do muzyki dance.


Każdy z Nas jest częścią jednego - dźwięku muzycznego.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
cs go download free www.legions.pun.pl jarkendar pun zona sie puszcza boże daj mi siłę po łacinie